Sonda

Czy solary są skuteczne?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Szukaj

Ogrzewanie

    Ogrzewanie naszych pomieszczeń czy ogrzewanie wody użytkowej to w dzisiejszych czasach bardzo ważna kwestia, bo od takich spraw zależy przede wszystkim komfort naszego mieszkania w danym obiekcie. Wszystko musi być odpowiednio przemyślane, bo jak wiadomo mamy obecnie bardzo dużo różnego rodzaju rozwiązań jak pompy ciepła, centralne ogrzewanie, ogrzewanie podłogowe, ogrzewanie nawiewowe czy też kolektory słoneczne. Oczywiście istnieje jeszcze więcej różnego rodzaju opcji czy łączenie odpowiednich rozwiązań, ale wymieniliśmy tu takie, które stosuje się najczęściej. Wiele osób decyduje się na droższe rozwiązania, które jednocześnie są również korzystne dla naszego środowiska, jak przykładowo pompy ciepła czy też kolektory słoneczne. Takie sposoby na energię cieplną są przede wszystkim częściej używane u naszych zagranicznych sąsiadów, którzy uzyskują jeszcze odpowiednie dopłaty na tego rodzaju inwestycje lub . U nas również sytuacja zaczyna wyglądać coraz to lepiej i stosuje się coraz więcej różnego rodzaju dotacji, ale sytuacja nie jest jeszcze wystarczająco dobra. Wiadomo, że często takie droższe rozwiązania, zapewniają nam znacznie większą wygodę korzystania z samych instalacji. W takim wypadku musimy poczekać kilka lat na zwrócenie się kosztów, jednak po tym czasie tak czy inaczej zaczynamy oszczędzać, więc jest to dla nas bardzo dobre rozwiązanie. Musimy również zwrócić uwagę na to, że przy takich instalacjach grzewczych spotykamy coraz to więcej różnego rodzaju elektroniki, która pomaga nam w lepszym stopniu dostosowywać temperaturę w naszych pomieszczeniach, czy sterować wszystkim nawet w czasie naszej nieobecności w domu czy w mieszkaniu. Jednak dla wielu z nas są to cały czas jedynie marzenia i nie korzystamy z tego rodzaju rozwiązań, z racji tego, że są po prostu zbyt drogie dla nas i nie możemy sobie na nie pozwolić. Tak czy inaczej notuje się przynajmniej wzrost orientacji odnośnie ochrony środowiska, co daje już bardzo dobre rokowania na przyszłość i przepowiada znaczące zmiany.

Klimakonwektor – niezwykłe urządzenie

Każdy z nas kto ma własny dom zdaje sobie sprawę z tego, że utrzymanie odpowiedniej temperatury zarówno w czasie zimy jak i latem nie jest tutaj najprostszym zadaniem, tak że musimy się bardzo wiele natrudzić, żeby uzyskać odpowiednie rezultaty. Przede wszystkim w czasie zimy, utrzymywanie odpowiedniej temperatury może okazać się bardzo pracochłonne, bo wymaga ciągłego podkładania do naszego pieca, a wiemy przecież, że w takim przypadku ciężko też dostosować optymalną temperaturę w naszych pomieszczeniach. Szczególnie w starszych miejscach, gdzie nie ma jeszcze regulatorów na grzejnikach może to być bardzo trudne. Po za tym większe niedogodności mamy przede wszystkim latem, gdzie bardzo ciężko jest schłodzić nasze mieszkania. Jakie może być na to rozwiązanie? Bardzo proste a mianowicie kilmakonwektor. Co kryje się pod tą tajemniczą nazwą?

Jak możemy się domyślać urządzenie odpowiada za chłodzenie, czyli klimatyzowanie naszych pomieszczeń wówczas, kiedy chcemy obniżyć temperaturę w biurze czy w naszym mieszkaniu, ale czy to wszystkie funkcje? Oczywiście nie! Klimakonwektor to również urządzenie, które potrafi ogrzewać nasze mieszkanie. Jeśli chodzi o zimę to woda w tym czasie przepływa przez wymiennik ciepła, ogrzewając się i oddając ciepło dla naszych pomieszczeń.

Sama obsługa jest bardzo prosta i polega na ustawieniu odpowiedniej temperatury, którą chcemy osiągnąć w danym pomieszczeniu i pracy w taki sposób, żeby spełnić określone zadanie. Jak urządzenie działa w czasie lata? Latem pompa ciepła w działaniu odwrotnym wytwarza nam wodę lodową lub możemy również skorzystać z odpowiedniego twornika lodu, a chłodne powietrze jest rozprowadzane po naszych pomieszczeniach przez odpowiednie wentylatory z regulacją prędkości obrotów. Jak się okazuje jest to doskonałe rozwiązanie, chociaż musimy pamiętać o tym, ze nie posiada jakieś ogromnej mocy do obsługi wielkich domów, ale mniejsze pomieszczenia czy nasze biura mogą być doskonale ogrzewane i klimatyzowane przez tego rodzaju sprzęty.

Dodaj komentarz