Sonda

Czy solary są skuteczne?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Szukaj

Ogrzewanie

    Ogrzewanie naszych pomieszczeń czy ogrzewanie wody użytkowej to w dzisiejszych czasach bardzo ważna kwestia, bo od takich spraw zależy przede wszystkim komfort naszego mieszkania w danym obiekcie. Wszystko musi być odpowiednio przemyślane, bo jak wiadomo mamy obecnie bardzo dużo różnego rodzaju rozwiązań jak pompy ciepła, centralne ogrzewanie, ogrzewanie podłogowe, ogrzewanie nawiewowe czy też kolektory słoneczne. Oczywiście istnieje jeszcze więcej różnego rodzaju opcji czy łączenie odpowiednich rozwiązań, ale wymieniliśmy tu takie, które stosuje się najczęściej. Wiele osób decyduje się na droższe rozwiązania, które jednocześnie są również korzystne dla naszego środowiska, jak przykładowo pompy ciepła czy też kolektory słoneczne. Takie sposoby na energię cieplną są przede wszystkim częściej używane u naszych zagranicznych sąsiadów, którzy uzyskują jeszcze odpowiednie dopłaty na tego rodzaju inwestycje lub ogrzewanie elektryczne http://elektra.pl. U nas również sytuacja zaczyna wyglądać coraz to lepiej i stosuje się coraz więcej różnego rodzaju dotacji, ale sytuacja nie jest jeszcze wystarczająco dobra. Wiadomo, że często takie droższe rozwiązania, zapewniają nam znacznie większą wygodę korzystania z samych instalacji. W takim wypadku musimy poczekać kilka lat na zwrócenie się kosztów, jednak po tym czasie tak czy inaczej zaczynamy oszczędzać, więc jest to dla nas bardzo dobre rozwiązanie. Musimy również zwrócić uwagę na to, że przy takich instalacjach grzewczych spotykamy coraz to więcej różnego rodzaju elektroniki, która pomaga nam w lepszym stopniu dostosowywać temperaturę w naszych pomieszczeniach, czy sterować wszystkim nawet w czasie naszej nieobecności w domu czy w mieszkaniu. Jednak dla wielu z nas są to cały czas jedynie marzenia i nie korzystamy z tego rodzaju rozwiązań, z racji tego, że są po prostu zbyt drogie dla nas i nie możemy sobie na nie pozwolić. Tak czy inaczej notuje się przynajmniej wzrost orientacji odnośnie ochrony środowiska, co daje już bardzo dobre rokowania na przyszłość i przepowiada znaczące zmiany.

Czy warto malować grzejniki?

Ogólnie przyjęło się tak, a w szczególności jeśli mamy jakieś starsze grzejniki, że jeśli malujemy sobie ściany, to razem z nimi malujemy również nasze grzejniki. Czy jest to odpowiednie rozwiązanie, czy może nie powinniśmy tego robić? Oczywiście wszystko zależy od tego, z której strony na to patrzeć, bo jeśli wziąć tutaj pod uwagę jedynie sam efekt wizualny to wiadomo, że wszystko przemawia za tym, żeby pomalować nasze kaloryfery, ale co z inną kwestią? Czy pomalowany grzejnik nie straci na swojej efektywności? Ogólnie grzejnik jest tego rodzaju urządzeniem, które ma ogrzewać nasze pomieszczenia i robić to przede wszystkim jak najbardziej wydajnie, czyli w maksymalnym stopniu przy minimalnym zużyciu samej energii. Wiadomo, że jeśli pomalujemy nasz grzejnik jeden raz, to raczej nic mu złego się nie przydarzy, jednak jeśli będziemy robić to permanentnie i na naszym kaloryferze zbierze się już kilka czy nawet kilkanaście warstw farby, to na nasz rozum powinniśmy wiedzieć o tym, że efektywność takiego grzejnika będzie znacznie mniejsza, ponieważ przez farbę, ciepło nie będzie przechodziło do powietrza, a tym samym nie będzie też go ogrzewało. Co w takim właśnie przypadku robić z naszymi grzejnikami czy pozostawiać je w innym kolorze? Ogólnie wiadomo, że jeśli koniecznie chcemy pomalować nasz grzejnik, a mamy już na nim kilka jakichś warstw farby to najlepszym rozwiązaniem będzie pozbycie się dotychczasowych warstw i pomalowanie naszego kaloryfera na nowo.

Oczywiście nie borykamy się z takim problemem w przypadku, gdy posiadamy już nowsze grzejniki, które wyglądają zupełnie inaczej i przeważnie są białe. W takim przypadku malowanie nie ma większego sensu, szczególnie że biały grzejnik prezentuje się bardzo dobrze praktycznie z każdym kolorem naszych ścian. Samo malowanie grzejnika również może wymagać pewnej wprawy, szczególnie w tych modelach, które posiadają swojego rodzaju żeberka, bo w takim wypadku mamy utrudniony dostęp do wszystkich miejsc i musimy przede wszystkim korzystać z odpowiednich do tego pędzli.

Dodaj komentarz